BAŞKANDAN MESAJ VAR


Sevgili Çocuklar;

Türkiye ve Balkanlar’ın en büyüğü olma özelliğine sahip, “Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Eğitim Yerleşkesi”ne hoş geldiniz. Burası sizlere verdiğimiz önemin, sevginin ve saygının göstergesidir.

Kültür ve sanatla büyüyen çocukların, kendilerini daha rahat ve hızlı geliştirebileceklerine inanıyoruz. Bu doğrultuda müzik, resim, heykel, tiyatro, sinema veya edebiyat gibi sanat dallarıyla iç içe yetişen çocukların, ileriki yıllarda kişisel yeteneklerini en üst düzeyde kullanabileceklerini düşünüyoruz.  

Bu nedenle eğitim hayatınıza katkıda bulunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Hem hizmetlerimizde hem de etkinliklerimizde önceliğimizi hep çocuklarımıza veriyoruz. Çünkü geleceğe dair en büyük umudumuz sizlersiniz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz “Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Eğitim Yerleşkesi” ile eğitime verdiğimiz öneme bir kez daha dikkat çekiyoruz. 

Bu kampüste bilimin sonsuzluğuna adım atarken, bireysel ve toplumsal yaşamımızı daha uygar, daha çağdaş kılacak değerlerle tanışacaksınız. İnsanlık bu değerlere ulaşmak için büyük yolculuklar yapmış ve dünyanın ancak böylelikle güzelleşeceğine inanmıştır.

Eğitim, hoşgörü, bilim, saygı, sevgi, yardımseverlik gibi değerler olmadan, kişisel ve toplumsal mutluluk yakalanamaz.

‘Küçük hanımlar, küçük beyler;

Siz hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız.

Sizlerden çok şey bekliyoruz.’

Sevgili çocuklar, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sizlere seslenişi, bu çalışmaların en büyük esin kaynağıdır. Sizin olan bu yerde mutlu olmanızı, sevinç ve umut dolu anlar yaşamanızı diliyor, sevgilerimi sunuyor, hepinizi gözlerinizden öpüyorum.

Recep GÜRKAN

Edirne Belediye Başkanı